OSP w Bojanie

slupki.jpg

"Zielony Punkt Kontrolny - Bojano" to projekt zrealizowany przez druhny i druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Bojanie na rzecz lokalnej społeczności. Jest to koncepcja udostępniania lasu z wykorzystaniem sieci stałych punktów kontrolnych (PK) do uprawiania orientacji turystycznej, rekreacyjnej lub sportowej. Dzięki dokładnej mapie w ręku możesz ćwiczyć orientację w terenie i przy okazji podziwiać piękno przyrody o każdej porze roku.

W celu uatrakcyjnienia Twojego wypoczynku, przy współpracy z Nadleśnictwem Gdańsk oraz UKS "Azymut 45", umieściliśmy w lesie (Leśnictwo Rogulewo) 30 PK w postaci drewnianych słupków. Część z nich znajdziesz przy drogach i ścieżkach, inne natomiast ukryte są głębiej w lesie: na pagórkach, w dołkach czy bagienkach. Każdy z tych punktów ma swój indywidulny numer od 31 do 60 oraz zaopatrzony jest w perforator - mechaniczny kasownik z igiełkami. Perforatory posiadają różną konfigurację igiełek, co umożliwia potwierdzenie obecności przy PK na papierowej mapie poprzez odbicie, dedykowanego danemu punktowi wzoru, w kratce z odpowiednim numerem.

Na udostępnionych poniżej mapach proponujemy trasy o różnej długości i różnym stopniu trudności. Każda z nich posiada linię łączącą poszczególne punkty, która pełni funkcję jedynie pomocniczą – odpowiedni wariant dojścia do celu należy wybrać samodzielnie. Przebieg pomiędzy kolejnymi punktami kontrolnymi na trasie jest dowolny i właśnie wybór wariantu stanowi istotę orientacji.

Jak zacząć? To proste:

1. Zapoznaj się z regulaminem projektu.

2. Pobierz wybraną mapę zapisaną w postaci pliku pdf.

3. Wydrukuj mapę w formacie A4, zaproś rodzinę i przyjaciół do wspólnej zabawy i ruszaj na trasę w poszukiwaniu punktów kontrolnych!

Uwaga!!! Aby wydrukować mapę w prawidłowej skali należy ustawić w opcji drukowania "skalowanie 100%" lub "faktyczny rozmiar".

MATERIAŁY DO POBRANIA:

Mapy z trasami 1-4 - start z parkingu cmentarza wojennego w Bojanie (dojazd od ul. Poległych Żołnierzy w Bojanie):

Mapy z trasami 5-8 - start z parkingu leśnego przy ul. Wiczlińskiej w Gdyni:

Kontakt do koordynatora projektu: kamil.dopke@gmail.com

Projekt "Zielony Punkt Kontrolny - Bojano" został zrealizowany dzięki współfinansowaniu ze środków otrzymanych od Gminy Szemud.

tablica.jpg

slupki2.jpg